• +90 212 325 23 00
  • Levent Mah. Beyazkaranfil Sok. No:18 Posta Kodu:34330 Beşiktaş/İSTANBUL
Image Here

Adli bilişim, bilgisayar ve yan teknolojileri kullanılarak; ne, kim, nerede, ne zaman ve nasıl sorularına cevap bulunmaya çalışılan bir bilim dalıdır.

Kişi hukuku, ticaret hukuku, aile hukuku, ceza hukuku ve diğer alanlarda, günümüz şartlarında, hukuka uygun delillerin elde edilmesi ve kullanılması için adli bilişime, bilişim hukukuna ihtiyaç vardır. Adli bilişimim amacı; özel teknikler kullanılarak, kimlik denetimi, analiz, fiil ile bilgisayar kullanıcısı ve veri arasında ne gibi bağlantıların bulunduğunun analiz edilmesi, elektronik delillerin hukuka uygun olarak, raporlanması, yorumlanması ve mahkemeye sunulmasıdır.

Yargılama sırasında kullanılabilecek potansiyel delillerin belirlenmesi için bilişim teknolojilerinin kullanılması günümüzde hayati öneme sahiptir. Alanında uzman ekibimiz, özellikle vatandaşların yabancı oldukları bu alanda, haklarının korunması, delillerin delil zincirine uygun olarak toplanması, hukuka aykırı delillerin saf dışı bırakılması konusunda hem danışmanlık hem de dava takip işlerini özenle yürütmektedirler.